Dodano dnia: 02.10.2019 o godz: 13:15 | Numer ID: 23742
Link nie działa/spam ?

Budownictwo pasywne portal

W odróżnieniu od naszych sąsiadów zza zachodniej granicy, domów pasywnych w Polsce buduje się niewiele. A szkoda, bo nie da się nie zauważyć korzyści, jakie niesie ze sobą budownictwo energooszczędne w ogóle, a technologia pasywna w szczególności. Koszt budowy domu pasywnego tylko nieznacznie przewyższa wydatki na inwestycję w stylu tradycyjnym i szybko się zwraca, w dalszej perspektywie przynosząc duże oszczędności.

Do ogrzania domu pasywnego wystarczy zakumulowane ciepło pochodzące z odnawialnych źródeł, pracujących urządzeń elektrycznych i zamieszkujących go ludzi. Oznacza to, że dom nie potrzebuje instalacji grzewczej. Aby było to możliwe, bryłę domu zabezpiecza się wysokiej jakości izolacją, eliminuje sprzyjające utracie ciepła mostki cieplne i wyposaża w odprowadzające wilgoć nowoczesne rozwiązania wentylacyjne z funkcją odzysku ciepła. Istotne jest samo usytuowanie domu z nieograniczonym dostępem do światła i skierowane na południe oszczędne w profile duże okna.

Idzie nowe, co należy powitać z zadowoleniem, jako że stopniowe odchodzenie od trujących środowisko tradycyjnych instalacji grzewczych jest nakazem chwili. Budynek pasywny jest zaawansowaną technologicznie konstrukcją, która eliminuje tradycyjne metody ogrzewania i w ślad za tym emisję szkodliwego CO2.

Wszystkich zainteresowanych tematem zaprasza na swoje strony portal Pasywny Budynek. Znajdą tu Państwo odpowiedź na szereg pytań związanych z ciągle raczkującym w Polsce budownictwem pasywnym, w tym między innymi szczegółowe informacje na temat samej technologii oraz fachowy instruktaż, krok po kroku, dla stawiających dom pasywny, czy też omówienie kwestii formalno-prawnych związanych z tego rodzaju inwestycją.

Szczegóły strony https://www.pasywny-budynek.pl:

Komentarze do strony: https://www.pasywny-budynek.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę https://www.pasywny-budynek.pl

Budownictwo pasywne portal
Budownictwo pasywne portal
Budownictwo pasywne portal
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

forum (21), biznes (22), Katowice (20), Stomatolog (22), portal (62), zabawki (44), odchudzanie (22), zabawki dla dzieci (27), motoryzacja (31), dam pracę (37), dieta (23), finanse (21), " (254), pokoje (26), psychoterapia (23), rolety (25), biżuteria (23), jaka praca (30), oferty pracy (37), suplementy (22), Wroclaw (25), Lodz (27), szukam pracy (30), blog (55), odzież (22), zdrowie (45), drukarnia (20), uroda (61), sprzedaż (24), hotele (21), suplementy diety (25), gadżety reklamowe (22), meble (23), psycholog (21), fotografia ślubna (24), samochody (22), pozycjonowanie. (40), apartamenty (23), porady (40), noclegi (68)