Dodano dnia: 08.10.2013 o godz: 14:41 | Numer ID: 5653
Link nie działa/spam ?

Mieszkania na sprzedaż, Rynek pierwotny i wtórny

Poza wykreowanym dziś unikalnym programem dopłat do kredytów hipotecznych Mieszkanie dla Młodych, rząd podjął też aplikację pomocy w wynajmie mieszkań. Ministerstwo Finansów i Bank Gospodarstwa Krajowego zaprezentowały niedawno ideę wykreowania funduszu inwestycyjnego, który ma służyć zwiększeniu dostępności stancji do wynajęcia w największych miastach
Fundusz Mieszkań na Wynajem w ciągu czterech lat ma dać do wynajmu 20 tysięcy lokali, które kupi od deweloperów za ok. 5 mld zł. Lokale, które fundusz wytworzy na rynku pierwotnym pod wynajem będą musiały być nowe i tak wyposażone, żeby można się było do nich od razu zamieszkać. Będzie inwestował w całe budynki z lokalami gotowymi do wynajęcia i przekazywał je firmie zarządzającej nieruchomościami, która zajmowałaby się ich wynajmowaniem. Fundusz ma kupować nieruchomości znacznie poniżej cen rynkowych. Założono, że w cenach od 15 nawet do 25 proc. poniżej obowiązujących stawek.
Szczegółowe dane dotyczące utworzenia państwowego funduszu, który będzie skupował lokale deweloperskie, a potem je wynajmował nie są jeszcze znane. Podano tylko, że czynsz za wynajem ma dać zwrot na poziomie 4 proc. wartości nieruchomości. Czynsze mają być niższe od stawek obowiązujących na wolnym rynku, ale wyższe od czynszów w lokalach komunalnych. Najemcy mają być weryfikowani pod względem zdolności do opłacenia czynszu i osiągać dochody co najmniej na poziomie średniej krajowej.
W opinii specjalistów z portalu Dompress. pl, który jest platformą wymiany informacji i ofert z rynku pierwotnego i wtórnego w Polsce, pozytywnym aspektem nowej inicjatywy rządu jest to, że wsparcie otrzymają także młodzi ludzie, którzy planują wynajmować mieszkania. Obok promowania zakupu mieszkań poprzez programy dopłat do kredytów hipotecznych, rząd chce rozwiązać problemy mieszkaniowe także przez zwiększenie dostępności mieszkań pod wynajem.

Szczegóły strony dompress.pl:

Komentarze do strony: dompress.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę dompress.pl

Mieszkania na sprzedaż, Rynek pierwotny i wtórny
Mieszkania na sprzedaż, Rynek pierwotny i wtórny
Mieszkania na sprzedaż, Rynek pierwotny i wtórny
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

drukarnia (20), zdrowie (45), porady (39), motoryzacja (31), psychoterapia (22), jaka praca (30), odzież (22), portal (62), Wroclaw (24), dieta (23), rolety (25), gadżety reklamowe (21), zabawki dla dzieci (27), biznes (22), meble (23), uroda (60), hotele (21), suplementy (21), pozycjonowanie. (37), dam pracę (37), " (244), samochody (22), zabawki (44), suplementy diety (24), Lodz (27), blog (55), sprzedaż (24), noclegi (67), Katowice (20), forum (21), fotografia ślubna (23), finanse (21), odchudzanie (22), pokoje (26), biżuteria (21), apartamenty (23), psycholog (20), WESELE (19), oferty pracy (37), szukam pracy (30)