Dodano dnia: 13.11.2014 o godz: 12:52 | Numer ID: 2436
Link nie działa/spam ?

Polisarium.pl - Tanie ubezpieczenia oc Warszawa

Ubezpieczenie OC Warszawa dotyczy wszystkich pojazdów mechanicznych poruszających się po drogach stolicy, bez znaczenia jest czy pojazdy te są regularnie użytkowane czy stoją w popsute w warsztacie lub na podwórku przed domem. Dopóki pojazd jest zarejestrowany właściciel ma obowiązek wykupić obowiązkowe ubezpieczenie oc. Aby uniknąć takiego obowiązku możemy wyrejestrować samochód na czas gdy mamy pewność, że nie będziemy go używali. Należy jednak pamiętać, że ponowna rejestracja wiąże się z kosztami w postaci tablic oraz dowodu rejestracyjnego wraz z przeglądem. Bardzo wielu kierowców trwa w przekonaniu, że jeżeli auta nie używają to nie muszą wykupywać polisy OC, jest to bardzo błędne przekonanie ponieważ za choćby jeden dzień braku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej możemy liczyć się z karą grzywny ze strony ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe i warunki jego działania określone są w ustawie i dotyczą wszystkich ubezpieczycieli, którzy oferują nam ten rodzaj polisy. Skoro każde towarzystwo może nam zaproponować jedynie to samo co pozostali to przy wyborze ubezpieczenia OC powinniśmy się kierować ceną. Nie dajmy się zwieść chwytom marketingowym w postaci zwiększonej liczby zniżek np. 70%, liczy się cena końcowa, ponieważ towarzystwo może manipulować tzw. Stawką podstawową na dany region. Dla przykładu w towarzystwie ubezpieczeniowym A gdzie dostajemy 60% zniżki stawka podstawowa dla naszego pojazdu wynosi 1000zł, zapłacimy więc za takie ubezpieczenie 400zł, w towarzystwie ubezpieczeniowym B gdzie otrzymamy aż 70% zniżki stawka podstawowa wynosić będzie 1500zł to polisa kosztować nas będzie 450zł. Mimo, że ubezpieczyciel B przyzna nam większą zniżkę to i tak bardziej opłaci się dokonać zakupu w towarzystwie ubezpieczeniowym A. Różnice w przyznawaniu zniżek oraz wpływie szkód na ich degradację powoduje duże zamieszanie na rynku ubezpieczeń. Odkąd towarzystwa ubezpieczeniowe zaczęły honorować oświadczenia klientów dotyczące ich dorobku zniżkowego należy szczególnie uważać na to co podpisujemy.


Wykupując ubezpieczenia komunikacyjne Warszawa musimy być pewni co do wszystkich szkód, które w oświadczeniu uwzględnimy ponieważ jeśli się pomylimy lub zataimy jakiekolwiek zdarzenie towarzystwo ubezpieczeniowe może zażądać dopłaty, dopłata może przewyższać kilkukrotnie wartość całej polisy. Jak to możliwe? To bardzo proste, mimo, że chodzi tu o ubezpieczenie obowiązkowe to towarzystwo ma możliwość manipulowania stawką podstawowa oraz przepisami dotyczącymi przyznawania zniżek. Np. posiadając 60% zniżki plus jedną szkodę w ostatnim roku ubezpieczeniowym towarzystwo A zredukuje nam zniżkę do 50%, którą będziemy „odpracowywać” przez rok, natomiast w przypadku gdy okazuje się, że mieliśmy 2 szkody towarzystwo redukuje nasze zniżki do poziomu 10% plus kara za zeznanie nieprawdy. Podpisując oświadczenie powinniśmy być świadomi, że w przypadku gdy okazuje się, że nasze oświadczenie mija się z prawdą towarzystwo może wystąpić na drogę sądową gdzie na 99% wygra z nami spór, taka droga jest wysoce nieopłacalna. Jeszcze do niedawna wszelkie zadłużenia wobec towarzystw ubezpieczeniowych w większości przypadków uchodziły dłużnikom płazem, sytuacja się jednak trochę zmieniła. Na rynku pojawiło się bardzo wiele firm, które zajmują się windykacją należności od klientów towarzystw ubezpieczeniowych, czas na takie działanie to 5 lat wstecz. Najczęściej taka firma wysyła kilka wezwań do zapłaty a następnie kieruje sprawę na drogę sądową. Nowo powstałe sądy wirtualne działają o wiele szybciej i obciążają dłużnika dodatkowymi opłatami procesowymi.


Ubezpieczenie OC TAXI powinno być więc kupowane z głową oraz pełną świadomością dotyczącą wszelkich zaświadczeń oraz pozostałej dokumentacji potrzebnej do prawidłowego zawarcia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Nawet jeśli składka wydaję się nam zbyt droga nie próbujmy kombinować z zatajaniem historii szkodowej, ponieważ oszczędność wynikająca z takich działań jest niewspółmierna do kary jaką możemy ponieść za zeznanie nieprawdy. Sposobów na obniżanie składki na ubezpieczenie OC jest na tyle dużo, że nie musimy posuwać się do tych niezgodnych z etyką i prawem. Jeśli posiadamy więcej niż jeden pojazd i nie chcielibyśmy stracić zniżek na wszystkie samochody w przypadku zaistnienia szkody to bardzo dobrym sposobem jest wybór towarzystwa w którym szkoda z jednego pojazdu nie wpływa na wysokość zniżek w kolejnych pojazdach. Jeśli więc doszłoby nawet do sytuacji, że na jednym pojeździe mieliśmy aż 2 szkody to zniżki stracimy tylko na tym, którego szkody dotyczą, pozostałe pojazdy będą miały własny tor historii ubezpieczeniowej. Czyli jeśli mogą wejść wyżej za rok bezszkodowy to wejdą lub jeśli są już na najwyższym to na nim pozostaną. Polecamy więc korzystać z doradztwa specjalistów ds. ubezpieczeń aby nie popełniać błędów w odpowiednim doborze niezbędnych nam polis.

Szczegóły strony polisarium.pl:

Komentarze do strony: polisarium.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę polisarium.pl

Polisarium.pl - Tanie ubezpieczenia oc Warszawa
Polisarium.pl - Tanie ubezpieczenia oc Warszawa
Polisarium.pl - Tanie ubezpieczenia oc Warszawa
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

Lodz (27), sprzedaż (24), dam pracę (37), gadżety reklamowe (22), Katowice (20), suplementy diety (25), noclegi (67), hotele (21), Wroclaw (24), portal (62), jaka praca (30), pokoje (26), zabawki dla dzieci (27), " (251), psychoterapia (23), samochody (22), motoryzacja (31), zdrowie (45), drukarnia (20), dieta (23), meble (23), uroda (61), apartamenty (23), oferty pracy (37), biżuteria (22), porady (40), blog (55), suplementy (22), odchudzanie (22), odzież (22), fotografia ślubna (23), finanse (21), zabawki (44), forum (21), pozycjonowanie. (39), szukam pracy (30), rolety (25), Stomatolog (21), biznes (22), psycholog (21)