Dodano dnia: 21.07.2015 o godz: 16:42 | Numer ID: 11803
Link nie działa/spam ?

Sudoku - gry logiczne z tradycją

Czy zabawa może łączyć się z nauką i rozwojem umysłu?
Wychodzi na to, że jak najbardziej – należy jedynie odszukać dla siebie dobre gry logiczne, które będą w stanie rozwijać konkretne nasze umiejętności. Powinno to być szczególnie istotne dla rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci były w stanie bawić się w faktycznie wartościowy sposób. Warto zauważyć, że niektóre gry tego typu cieszą się już bardzo długą tradycją – idealnym przykładem może tutaj być Sudoku, Mahjong czy Kakuro. Takie łamigłówki to wspaniały trening mózgu i wciągająca rozrywka
Gra Sudoku pochodzi z Japonii i pod niektórymi względami odgrywa w kulturze japońskiej niezwykle istotną rolę.
Mogłoby się wydawać, że Sudoku jest na pozór dość banalną grą pozbawioną raczej żadnych skomplikowanych zasad, ale w praktycznie może ona stanowić niemałe wyzwanie dla wszystkich graczy. Naszym zadaniem jest tu uzupełnienie cyfr w danym diagramie tak, aby w żadnym pionie ani poziomie nie powtarzały się żadne z nich – nie jest to jednak łatwe, bo na rozwiązanie niektórych plansz nawet wprawieni gracze poświęcają nierzadko naprawdę wiele czasu. Ciekawostką jest to, że w niektórych firmach w Japonii kandydaci na konkretne stanowisko przechodzą rekrutację właśnie poprzez grę w Sudoku – muszą oni w taki sposób udowodnić zdolność logicznego myślenia oraz działania pod presją czasu.
Trzeba wiedzieć o tym, że Sudoku jest dostępne w wielu najróżniejszych odmianach – w poszczególnych z nich wyraźnie różni się zwłaszcza poziom trudności. Te mniejsze plansze mogą być rewelacyjną propozycją dla dzieci; nie będą one dla nich zbytnio wymagające, ale równocześnie zmuszą do sporego wysiłku umysłowego.
Jeżeli ktoś szuka zatem dla swoich pociech wartościowe gry logiczne, to koniecznie powinien zapoznać się z serią Gry Świata. Znajdziemy tu Sudoku już w pierwszej kolejności, ponieważ gra ta potrafi być rzeczywiście niezwykle rozwijająca. Dzięki niej późniejsza nauka w szkole na pewno będzie dla każdego malucha znacznie prostsza.
Takie gry logiczne i łamigłówki jak Sudoku, Mahjong i Kakuro to rewelacyjna propozycja na prezenty dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Utrzymują one wysoka sprawność umysłu.

Szczegóły strony www.gry-swiata.pl:

Komentarze do strony: www.gry-swiata.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.gry-swiata.pl

Sudoku - gry logiczne z tradycją
Sudoku - gry logiczne z tradycją
Sudoku - gry logiczne z tradycją
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

dam pracę (37), odzież (22), szukam pracy (30), oferty pracy (37), meble (22), gadżety reklamowe (21), porady (37), drukarnia (20), jaka praca (30), rolety (24), blog motoryzacyjny (19), finanse (21), uroda (60), hotele (20), psychoterapia (22), motoryzacja (30), zdrowie (42), Wroclaw (24), samochody (22), forum (21), pozycjonowanie. (37), Katowice (20), pokoje (26), zabawki (32), Lodz (27), fotografia ślubna (23), suplementy (21), blog (53), " (227), biżuteria (21), psycholog (20), marketing (18), suplementy diety (24), sprzedaż (24), portal (62), odchudzanie (21), biznes (22), noclegi (65), dieta (22), apartamenty (23)