Dodano dnia: 27.10.2013 o godz: 16:26 | Numer ID: 5843
Link nie działa/spam ?

Kredyt firmowy z gwarancją de minimis

Firmy często nie mają wystarczających dla banków zabezpieczeń, aby dostać kredyt obrotowy który może być przyznany w postaci limitu w rachunku firmowym lub kredytu spłacanego w ratach popularnie nazywanego kredytem gotówkowym. Ale dzięki niedawno wprowadzonym gwarancjom de minimis rosną szanse przedsiębiorców na pozyskanie pieniędzy.
Warunki kredytów obrotowych mogą się znacznie różnić w bankach. Duży wpływ na podejście banku mają: kondycja firmy, profil jej działalności i indywidualne, finansowe potrzeby. Na podstawie tych i innych parametrów banki szacują ryzyko udzielenia finansowania firmie.
Przy kredycie obrotowym dla firmy odsetki nie są jedynym kosztem, na jaki musi się przygotować przedsiębiorca. Bank udzielający pożyczki może bowiem np. naliczyć prowizję za rozpatrzenie i udzielenie kredytu, zażądać dodatkowych zabezpieczeń itd.
Tym co ogranicza przedsiębiorców w dostępie do kredytów firmowych, jest przede wszystkim brak wymaganego przez bank zabezpieczenia. Banki, chroniąc się przed ewentualną niewypłacalnością przedsiębiorstw, często wymagają od nich zabezpieczeń, których firmy – szczególnie te dopiero rozpoczynające działalność – nie są w stanie dostarczyć.
Co ważne, większość podmiotów gospodarczych z sektora MSP w Polsce to firmy prowadzące działalność w usługach. Wiele z nich nie ma własnych nieruchomości, tylko decyduje się na wynajem lokali. Gdy jednak starają się o kredyt w banku, okazuje się, że bez własnej nieruchomości nie mają szans na pożyczenie pieniędzy.
Brak zabezpieczenia dla banku prowadzi albo do nieudzielenia kredytu firmie, albo do drastycznego podniesienia kosztu kredytu, co w zasadzie eliminuje firmę ze starań o finansowanie w banku. Z kolei bez pieniędzy wiele firm nie ma szans na rozwój, a nawet przetrwanie. Wyjściem z tego błędnego koła są kredyty z gwarancją de minimis.
Kredyt z zabezpieczeniem, z gwarancją de minimis, to standardowy kredyt obrotowy z tą jednak różnicą, że Bank Gospodarstwa Krajowego zabezpiecza spłatę kredytu obrotowego na wypadek, gdyby kredytobiorca nie spłacił kredytu w oznaczonym terminie. W przypadku niespłacenia kredytu w terminie BGK dokona wypłaty z gwarancji na rzecz banku kredytującego, a przedsiębiorca będzie zobowiązany zwrócić BGK wypłaconą z gwarancji kwotę wraz odsetkami.

Szczegóły strony www.bankierkredyty.eu:

Komentarze do strony: www.bankierkredyty.eu

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.bankierkredyty.eu

Kredyt firmowy z gwarancją de minimis
Kredyt firmowy z gwarancją de minimis
Kredyt firmowy z gwarancją de minimis
-

Najnowsze tagi związane z kategorią: